Weekend 26/27.09.2015 > podsumowanie
Dodane przez Maro dnia Wrzesień 28 2015 17:51:27
Kadetki UKS „MOSIR” Jasło pojedynkiem z lokalnym rywalem UKS Gimnazjum Dębowiec, zainaugurowały sezon ligowy. W przedmeczowych przewidywaniach trudno .....
Rozszerzona zawartość newsa
Kadetki UKS „MOSIR” Jasło pojedynkiem z lokalnym rywalem UKS Gimnazjum Dębowiec, zainaugurowały sezon ligowy. W przedmeczowych przewidywaniach trudno było wyłonić faworyta, ponieważ jaślanki po udanym poprzednim sezonie w przedligowym turnieju wypadły gorzej od zawodniczek z Dębowca. Drużyna z Jasła wyszła na parkiet w ustawieniu z Anną Dzik na rozegraniu, Martyną Trojan na środku i Patrycją Maczugą na pozycji libero.
Pierwszy set rozpoczął się od serii trudnych zagrywek Oli Michalec i problemem z odbiorem przez zawodniczki z Dębowca. Dało to kilkupunktową przewagę, którą jaślanki konsekwentnie utrzymywały do końca seta, wygrywając 25:21. W secie drugim, to Dębowiec objął prowadzenie, ale coraz lepsza gra jaślanek, poparta skutecznymi atakami, pozwoliła przejąć prowadzenie, konsekwentnie powiększać przewagę i wygrać pewnie seta 25:16.
Podsumowując, wygrany mecz cieszy, ale w grze jaślanek drzemią jeszcze duże, niewykorzystane możliwości. Na wyróżnienie zasłużyły Aleksandra Michalec i Martyna Trojan.
Po meczu trener Tomasz Janusz powiedział: „Cieszę  się, że od zwycięstwa rozpoczynamy rozgrywki ligowe. W tym meczu bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka  oraz skutecznie wyprowadzony kontratak po dobrej grze w obronie. Te elementy gry pozwoliły jasielskiej drużynie na gładkie zwycięstwo w tym pojedynku”.

UKS ”MOSiR” Jasło – UKS Gimnazjum Dębowiec 2:0 (25:21, 25:16)

UKS „MOSiR” Jasło: Aleksandra Michalec (kapitan), Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Martyna Trojan, Anna Dzik, Patrycja Maczuga (libero), oraz Natalia Setlak, Agata Samborska, Martyna Bek.
Trener: Tomasz Janusz


Andrzej Tenerowicz